Doğal Resveratrol Kaynağı

Resveratrol, (gibi üzüm), bazı bitkilerde bulunan antioksidan çeşitli sağlık yararları olduğu söylenir. Bu polifenolik bileşik doğal kaynakları hakkında kısa bir genel bakış için bu makalenin geçer; Fransız halkının kalp hastalıklarının düşük insidansı fırsatlar’Fransız paradoksu’ denilen kavramı duymuş.

Bu teoriye göre kırmızı şarap doymuş yağlar zengin bir diyet takip Fransız insanlar, kalp hastalıklarının düşük böyle riskini arkasında olduğu söyleniyor.

Daha fazla çalışmaları bu olay kırmızı şarap resveratrol varlığı olduğunu kabul önerdi. Birçok sağlık yararları olduğu şöyle o zamandan beri bir konu için çeşitli çalışmalar ve araştırmalar, resveratrol olmuştur. Günümüzde, hatta resveratrol takviyeleri piyasada mevcuttur. Bu bileşik yararlı etkileri için sağlam kanıt olarak, her zaman doğal resveratrol kaynakları için ek kullanmak yerine gitmek iyidir.

Resveratrol resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın

Resveratrol nedir?

Resveratrol doğal kaynakları ile başlamadan önce bileşik hakkında temel bir fikir daha iyi. Resveratrol üzüm, zambak ve okaliptüs gibi bazı bitkilerde bulunan doğal bir antibiyotiktir. Bu madde bitkilerde bakteriyel ve fungal saldırılara karşı savunma bir tepki olarak üretilmektedir.

Resveratrol ne zaman onlar bakteri ve mantarlar tarafından saldırıya vardır, bitkiler tarafından üretilen antibakteriyel maddeler phytoalexins biridir. Bu madde kırmızı şarap sağlık yararları olduğu söyleniyor. Kalp hastalıkları riskini azaltmanın yanı sıra, resveratrol Ayrıca oluşumu ve kanser progresyon engelleyebilirsiniz özellikleri olduğu söyleniyor. Ayrıca etkileri yaşlanma karşıtı için söyleniyor.

Bir antioksidan olan, resveratrol böylece artrit, Alzheimer hastalığı, vb gibi çeşitli hastalıkların önlenmesi vücuttaki serbest radikalleri eylem frenlemek. Bu madde aynı zamanda anti-inflamatuar etkileri olduğu söyleniyor ve insülin direnci olan insanlar için iyi olduğu iddia ediliyor. Bu da doğal resveratrol kaynağı bu olamayacağını iddia ediliyor kadar bu sağlık yararları sağlanmasında etkili. Yani, resveratrol şimdi bir besin takviyesi pazarlanmaktadır.

Şimdi hapları ve sıvı şeklinde kullanılabilir. Bu takviyeleri insanlarda yararlı etkileri kanıtlanmış gibi Ancak, resveratrol takviyeleri kullanımını hala bir çok tartışılan ve tartışmalı, konudur. Yani, bu madde resveratrol sağlık yarar bu doğal antioksidan tarafından sunulan böylece, doğal kaynaklarını çare her zaman iyidir.

Resveratrol resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın

Resveratrol, doğal kaynakları

Yukarıda belirtildiği gibi kırmızı şarap resveratrol en iyi kaynaklarından biridir. Aslında, şarap yapmak için kullanılan üzüm en iyi resveratrol kaynağı olduğunu. Üzüm bitkiler farklı türleri arasında Vitis vinifera, labrusca ve Misket üzüm resveratrol yüksek düzeyde sahip bulunmuştur. Rağmen bu antioksidan SAP, kök ve tohum bitki bulunur, resveratrol en yüksek konsantrasyonu greyfurt cildi görülür. Çalışmalar gösteriyor ki etrafında 50-100 mikrogram resveratrol, 100 gram üzüm cilt bulunabilir. Çiğ kırmızı üzüm, resveratrol konsantrasyon 0,24 ve fincan başına 1.25 mg dir.

Mantar saldırıları gibi iklim koşullarında yaygın olduğu gibi aynı zamanda soğuk iklimlerde yetişen üzüm bitkiler resveratrol, yüksek düzeyde olduğu söyleniyor. Üzüm şarap ile karşılaştırıldığında, üzüm suyu resveratrol önemli miktarda içermez. Kırmızı şarap da, resveratrol konsantrasyonu, üzüm türü, yer, büyüme, vs gibi farklı faktörlere dayanarak farklı olabilir. Bu İspanyolca kırmızı şarap bir beş ons cam 0,29 ve 1.89 mg olabilir.

Fıstık, ons başına yaklaşık 75 mikrogram olması diğer doğal resveratrol kaynaklarıdır. Haşlanmış fıstık bu madde, pişmemiş olanlar ile karşılaştırıldığında yüksek bir konsantrasyon olması. Fıstık ezmesi içeren düşük miktarda Eğer bu antioksidan – fincan başına 0,13 mg. Hatta ahududu, dut, yaban mersini ve kızılcık resveratrol doğal kaynakları olarak kabul edilir. Bilberries göre yaban mersini resveratrol yüksek konsantrasyon var ama bu antioksidan yemek nedeniyle bozulmuş. O da çilek tohumu içinde bulunabilir. Resveratrol Ayrıca çam ve Ladin ağaçları ve Japon knotweed bazı türleri bulunur.

Hiçbir garantisi saflık, kalite ve etkinliğini resveratrol takviyeleri gibi resveratrol doğal kaynakları için gitmek daha iyidir. Hatta ilave ile sağlanan resveratrol dozaj doğru olmayabilir. Yan etkileri hakkında bazı spekülasyonlar resveratrol takviyeleri vardır. Bu takviyeleri kullanmak istiyorsanız, doktorunuzun görüşünü isteyin. Doğal kaynakları da, orta tüketimi tavsiye edilir.

Resveratrol resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın


Search for Doğal Resveratrol Kaynağı


Related Post :